• Góra grosza XXIII edycja

• Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami do udziału ogólnopolskiej akcji charytatywnej

GÓRA GROSZA

Organizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom”

Na terenie szkoły zostanie przeprowadzona zbiórka monet, a uzyskane środki zostaną przekazane na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci, które nie wychowują się w swojej rodzinie.

Zbiórka odbędzie się na terenie szkoły w poszczególnych klasach. Pieniądze prosimy wrzucać do przygotowanych i oznaczonych puszek (słoików).

Termin zbiórki 08.02.2023 r. – 28.02.2023 r.

• Rozstrzygnięcie konkursu bożonarodzeniowego na „Najładniejszy wystrój sali lekcyjnej”.

• Dnia 21 grudnia 2022 r. został rozstrzygnięty konkurs bożonarodzeniowy na „Najładniejszy wystrój sali lekcyjnej”.

Komisja konkursowa wyłoniła następujące miejsca:

W grupach przedszkolnych;

I miejsce- grupa 6- latków

II miejsce- grupa 3- latków egzekwo z grupą 4- latków,

III miejsce- grupa 5a- latków i 5b- latków.

W klasach 1-8 przedstawiały się one następująco:

I miejsce- klasa 2

II miejsce- klasa 1 egzekwo z klasą 6a

III miejsce- klasa 3

Wyróżnienie – klasa 5

Dziękujemy klasom: 4, 6b oraz 8 za udział w konkursie.

Gratulujemy kreatywności, pomysłowości i zaangażowania.

Iwona Kozłowska

Natalia Pańkowska

• Akcja Szkolnego Koła Wolontariatu

• zrób coś dobrego

Ruszyła szkolna zbiórka żywności dla bezpańskich kotów, które dokarmia mieszkaniec Szostakowa. Pod swoją opieką regularnie ma około 10-15 kotów, w tym małe kotki. Zbieramy głównie karmę mokrą (dla kotów dorosłych i dla juniorów). W drugiej kolejności może być karma sucha i koce. Zbiórka trwa do 20 grudnia 2022. Zebrane rzeczy zostaną dostarczone kotkom na Święta! Dziękujemy za wszelkie podarowane rzeczy.

Paulina Weremiuk i Anetta Snarska

• Kiermasz już za pasem

• Po raz kolejny w naszej szkole odbędzie się Kiermasz Bożonarodzeniowy. Serdecznie zapraszamy
          do przygotowywania słodkości, rękodzieła i innych tworów na to przedświąteczne wydarzenie, które
          odbędzie się w dniach 13-14 grudzień 2022. Zebrane podczas kiermaszu środki, wzorem lat
          ubiegłych, przekazane zostaną na cel ustalony przez Radę Rodziców wraz z Dyrekcją.

Paulina Weremiuk
          opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

• Slubowanie

• ŚLUBOWANIE I PASOWANIE NA UCZNIA

25 października 2022r. od samego rana w szkole panowała podniosła atmosfera. Odświętnie ubrani pierwszoklasiści, udekorowana aula szkolna-wszystko po to, aby  ślubowanie klasy I wypadło jak najbardziej uroczyście.

Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. W obecności zaproszonych gości, dyrekcji oraz rodziców, uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali swoje zdolności recytatorskie oraz muzyczne. Udowodnili wszystkim, że w pełni zasługują na przyjęcie do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Narewce. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym  pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po wypowiedzeniu ślubowania pani dyrektor oraz pani wicedyrektor dokonały symbolicznego pasowania na ucznia. ,,Pasuję Cię na ucznia” – mówiły, dotykając piórem – jak czarodziejską różdżką ramion dzieci. Następnie pani dyrektor Oddziału Banku Spółdzielczego w Narewce wręczyła pierwszakom książeczki SKO oraz drobny upominek. Uczniów klasy I uroczyście przywitali też drugoklasiści recytując wiersze i wręczając małe prezenciki. Na pamiątkę tego ważnego dnia uczniowie otrzymali Dyplom Pasowania na Ucznia. Do życzeń dołączyli również rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek dla swoich pociech.

Mam nadzieję, że dzień 25 października 2022r. na długo zostanie pierwszoklasistom w pamięci!

M. Kiersnowska

• WARSZTAT IMPROWIZACJI DLA NAUCZYCIELI

• empatia, mówienie tak i współpraca

We wtorek 25 października 2022 w godzinach pozalekcyjnych, nauczyciele naszej szkoły mieli możliwość udziału w warsztacie improwizacji, prowadzonego przez panią Joannę Pawluśkiewicz - scenarzystkę, aktorkę teatru improwizacji oraz edukatorkę Szkoły Impro. Nasza szkoła to już kolejna szkoła, która zdecydowała się na takie warsztaty. Grono było niewielkie, ale za to zabawy i integracji było wiele. To były dwie godziny wesołej zabawy, która okazała się nie tylko rozwijającą grą, ale przeze wszystkim doskonałym narzędziem do integracji, nauki współpracy oraz wykorzystywania podczas zajęć edukacyjnych i opiekuńczych. Improwizacja bowiem przydaje się w uczeniu, przekazywaniu wiedzy, pisaniu, współpracy, zabawie. Elementy sceniczne wykorzystywane są przecież w pracy nauczyciela, nawet jeśli nieświadomie, więc nasi nauczyciele mieli okazję trochę je podszlifować. Samo spotkanie z prowadzącą było niezwykle inspirujące i zachęcające do poszukiwania nowych metod pracy i samorozwoju. Organizatorką spotkania była pani Paulina Weremiuk.

Paulina Weremiuk