• Sukcesy recytatorskie uczniów

• Młodzież ze Szkoły Podstawowej w Narewce, która uczęszcza na zajęcia języka białoruskiego, godnie reprezentuje szkołę w konkursach rozwijających zainteresowania artystyczne i twórczość sceniczną w języku białoruskim.

22 marca w Hajnowskim Domu Kultury odbyły się eliminacje rejonowe 52. Konkursu Recytatorskiego ,, Ojczyste słowo” Na scenie talent i umiejętności recytatorskie w kategorii klas I-III prezentowali: Gabriel Bajko, Lena Dackiewicz, Milan Kardasz, Klara Kozłowska i  Zuzanna Łuksza; w kategorii wiekowej klas IV -VI: Błażej Czekunow, Bartosz Saczko, Amelia Kreszpieniuk i Gabriela Wasilczyk.

W kategorii klas I-III Gabriel Bajko zajął II miejsce, Klara Kozłowska - III, Zuzanna Łuksza otrzymała wyróżnienie. W kategorii klas IV – VI Błażej Czekunow zajął III miejsce.

Laureaci eliminacji rejonowych 31 marca w Bielsku Podlaskim reprezentowali naszą szkołę w eliminacjach centralnych. W kategorii klas I-III Klara Kozłowska zajęła II miejsce, Gabriel Bajko- III; w kategorii klas IV – VIII Błażej Czekunow otrzymał wyróżnienie.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Danuta Sidoruk

• Z okazji świąt  obchodzonych na początku maja:

1 maja - Święto Pracy

2 maja  - Święto Flagi Rzeczypospolitej

3 maja - Święto  Konstytucji 3 Maja

zapraszamy do konkursu młodzież z klas 4-8.

Regulamin konkursu w zakładce konkursy

• Gorączka Złota PCK

• Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Zachęcamy do wsparcia ogólnopolskiej kampanii Gorączka Złota PCK. Jednym ze statutowych działań Polskiego Czerwonego Krzyża jest m.in. działalność wychowawcza i opiekuńcza adresowana do środowiska dziecięco – młodzieżowego. PCK realizując to zadanie m.in. prowadzi akcje edukacyjne, akcje dożywiania dzieci w placówkach oświatowych, świetlicach środowiskowych, stołówkach, organizuje wypoczynek letni oraz wyposaża w wyprawki szkolne dzieci i młodzież z niezamożnych rodzin. Aby realizować te działania Polski Czerwony Krzyża pozyskuje środki finansowe z dotacji celowych od instytucji i osób prawnych oraz poprzez organizacje zbiórek. Jedną z takich zbiórek jest, ogólnopolska kampania „Gorączka Złota”.

Gorączka Złota PCK polega na zbiórce monet o nominałach 1, 2 i 5 złotowych oraz wszystkich groszowych nominałów ciążących w Waszych kieszeniach :) Kwota zebrana podczas akcji dofinansowuje wsparcie dzieci i młodzieży, w tym między innymi:

• pozyskanie funduszy na wsparcie edukacyjne,
          • pozyskanie funduszy na wypoczynek;
          • pozyskanie funduszy na dofinansowanie ciepłych posiłków;
          • uaktywnienie i uwrażliwienie społeczeństwa na krzywdę drugiego człowieka;
          • promocja idei wolontariatu wśród mieszkańców

Szkolne koło Polskiego Czerwonego Krzyża

• Sprawozdanie ze zbiórki „GÓRA GROSZA – XXIII edycja”

• W dniach od 08.II.2023 r. - 28.II.2023r. odbyła się w naszej szkole wielka zbiórka pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”.  Jest to akcja o charakterze dobroczynnym, a jej głównym celem było zebranie środków na pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym.  Zbieraliśmy jak zwykle monety o nominale: 1gr, 2gr, 5 gr, 10gr, 20 gr,50 gr, a nawet było monety 1 zł i 2 zł.  Uczniowie naszej szkoły nie pozostali obojętni na krzywdę innych i chętnie przyłączyli się do akcji. W ten sposób wsparli Towarzystwo Nasz Dom, a tym samym pomogli rówieśnikom z całej Polski, którzy nie mają możliwości i szczęścia dorastać wśród najbliższych.

Zebraliśmy łącznie 484,86 zł

3 latki - 35,91 zł

4 latki - 35,79 zł                                                                  Miejsce  I - kl. VI b 73,57 zł

5 latki a i b - 12, 45 zł                                                         Miejsce II – kl. II 73,08 zł

Kl. 0 - 40,02 zł                                                                     Miejsce III- kl. I- 69.61 zł

Kl. 1 - 69,61 zł

Kl. 2 - 73,08 zł

Kl.3 - 28,29 zł

Kl. IV - 61,88 zł

Kl. V - 31,53 zł

Kl. VI b - 73,57 zł

Kl. VIII - 22,73 zł

Dziękuję wszystkim  osobom zaangażowanym w akcję „Góra Grosza”.

• XXII Konkurs Gawędy Białoruskiej

• Nowa galeria KONKURS została dodana do albumu fotograficznego

24 lutego w II Liceum Ogólnokształcącym z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego w Hajnówce odbył się XXII Konkurs Gawędy Białoruskiej. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie w języku białoruskim (literackim lub gwarowym) gawędy autorskiej bądź gawędy opartej na dowolnej wypowiedzi literackiej.

Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie klasy III: Klara Kozłowska, która zajęła III miejsce oraz Gabriel Bajko – zajął II miejsce.

Uczestnikom serdecznie gratulujemy!

D. Sidoruk