• Równać szanse

• Uczniowie realizują projekt w ramach ogólnopolskiego programu RÓWNAĆ SZANSE

Od stycznia 2024 r. uczniowie kl. 7a i 7b realizują projekt w ramach ogólnopolskiego programu „Równać Szanse”. Oś projektu „Naturalnie TEATRalnie w Narewce” stanowią zajęcia teatralne, których efektem będzie stworzenie spektaklu opartego na historii powstania Narewki, sięgającej czasów Stanisława Augusta Poniatowskiego, podkreślającego wartość pogranicza jako tygla kulturalnego. Młodzież spotyka się co tydzień w piątek w Gminnym Ośrodku Kultury, by pod okiem instruktorów zdobywać wiedzę na temat teatru, aktorstwa, ale też integrować się, poznawać, być ze sobą i dobrze bawić. Spośród uczestników wyłaniają się liderzy oraz osoby odpowiedzialne za poszczególne działania, np. zarezerwowanie autokaru na wyjazd, rezerwacja biletów, zakupy, czy rezerwacja sali w GOKu.

Ten projekt to nie tylko dobra zabawa, ale przede wszystkim nabywanie kompetencji potrzebnych w dorosłym życiu. Koordynatorzy projektu Równać Szanse pracują z młodzieżą z małych miejscowości rozwijając jej społeczne kompetencje przydatne w dorosłym życiu.

Pod koniec roku szkolnego, w czerwcu odbędą się pokazy spektaklu w Narewce i okolicy, na które już dziś serdecznie zapraszamy. A przed nami wyjazdy do teatrów, spotkania z aktorami, ćwiczenia dykcji i prezencji na scenie.

Katarzyna Czurak, koordynatorka projektu