• I Konkurs wokalny Śpiewajmy kolędy Dzieciątku

• Cele:

- kultywowanie podlaskiej tradycji śpiewania kolęd,

- rozwijanie zainteresowań muzycznych,

- kreowanie i rozwijanie umiejętności śpiewu w parach lub grupie rodzinnej,

- integracja rodziny poprzez wspólne śpiewanie kolęd,

- kształtowanie właściwych postaw podczas prezentacji wokalnej, wokalno- ruchowej.

Uczestnicy:

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Narewce z rodzinami: mamą, tatą, rodzeństwem, dziadkami, babciami..

Regulamin

1. Należy Wypełnić formularz- zgłoszenia udziału w konkursie i udostępnienia wizerunku rodziny dla celów promocji rodziny na stronach internetowych naszej szkoły i mediów lokalnych. Formularz należy pobrać, wypełnić i dostarczyć do szkoły osobiście lub pocztą.

2. Prezentacja obejmuje jedną kolędę wywodzącą się z naszej podlaskiej kultury w formie nagrania 5 minutowego filmiku/klipu.

3. Kolędę może zaśpiewać: dziecko z rodzicem/rodzicami, rodzeństwo, dziecko z babcią lub dziadkiem…..

4. Podczas wykonania kolędy, śpiewu a cappella z podziałem na głos I i II,  możliwe jest korzystanie z podkładu muzycznego tylko w wersji instrumentalnej lub gry własnej na instrumencie.

5. Należy również zadbać o stronę wizualną wykorzystując dostępne środki artystyczne: choinkę, stroiki świąteczne, ubranie zimowe-świąteczne lub regionalne, krajobraz zimowy (ośnieżone drzewa, krzewy…) i inne walory podnoszące jakość nagranego filmiku/klipu.

!!! Nagrane filmiki/klipy należy wysłać przez stronę szkoły

www. spnarewka.edupage.org/a/konkurs

(zakładka „nauczanie zdalne)

do 15 stycznia 2021 r.

6. Kryteria oceny Waszych filmików/ klipów:

A. Znajomość kolędy (opanowanie pamięciowe) i dobór repertuaru.

B. Walory artystyczne: poprawność śpiewu, umuzykalnienie, zaangażowanie…

C. Pomysłowość w realizacji oprawy scenograficznej jako ważnego dopełnienia prezentacji podczas wykonania kolędy.

7. Powołane przez organizatora Jury dokona oceny filmików/ klipów w terminie: 15-20 stycznia 2021r.przyzna miejsca i wyróżnienia oraz nagrody pocieszenia.

8. W związku z pandemią COVID-19 organizatorzy konkursu powiadomią  o wynikach konkursu i sposobie wręczenia nagród.

9. Dane osobowe uczestników konkursu i zgłaszającego opiekuna są chronione zgodnie z Ustawa z dnia 10 maja 2018r. o ochronie danych osobowych. Nadesłanie formularza zgłoszenia do konkursu jest równoznaczne z uznaniem regulaminu konkursu i wyrażeniem zgody przez uczestników i ich opiekunów na wykorzystanie wizerunku oraz nazwisk wyłącznie w celach popularyzacji konkursu i jego wyników na stronie internetowej naszej szkoły.

Zapraszają organizatorzy!!!

Katarzyna Rejent, Małgorzata Przekop, Urszula Bajko