• Lepsza edukacja w Narewce

•             W Szkole Podstawowej w Narewce jest realizowany projekt ,,Lepsza edukacja w Narewce” nr RPPD.03.01.02-IZ.00-20-001/19 w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Głównym celem projektu jest wzmocnienie atrakcyjności i podniesienie jakości oferty edukacyjnej w zakresie kształcenia ogólnego, ukierunkowanego na rozwój kompetencji kluczowych .

W ramach projektu zostały doposażone pracownie przedmiotowe (fizyczna, chemiczna, biologiczna)  i został zakupiony sprzęt TIK. Odbywają się szkolenia i wsparcia metodyczne dla nauczycieli. Dokonano również modernizacji sieci w szkolnej pracowni komputerowej. Od września uczniowie  Szkoły Podstawowej w Narewce będą uczestniczyć w zajęciach edukacyjno – matematycznych, edukacyjno – przyrodniczych i edukacyjno – kreatywnych. Został również wyposażony gabinet terapii integracji sensorycznej. Od września  odbywać się będą   zajęcia dla uczniów z zaleceniami udziału w terapii. Ośmiu  zdolnych uczniów otrzyma także pomoc stypendialną na potrzeby rozwijania swoich zainteresowań i zdolności. Okres realizacji projektu od 1 grudnia 2020 roku do 30 czerwca 2022 roku. Wartość projektu 621.880,25 złotych. Dzięki pozyskanym pomocom dydaktycznym uczniowie będą mieli bardzo dobre warunki do nauczania opartego na metodzie eksperymentu za sprawą którego, rozwijane będą kompetencje kluczowe w zakresie przedmiotów matematyczno - przyrodniczych.

Lilla Tarasiewicz