• Kasztany dla Kubusia

• Jak jesień to i kasztany i kasztanowe ludziki. Ale tej jesieni kasztany były również przedmiotem zbiórki w ramach akcji charytatywnej niosącej pomoc choremu na SMA Kubie Suchodoła z Hajnówki. Nasza szkoła włączyła się w akcję na ponad tydzień przed jej zakończeniem 20 października 2020. Na terenie szkoły zawisły plakaty informujące o zbiórce, a przy drzwiach pojawiły się kartony i skrzynki, które szybko i codziennie zapełniały się kasztanami. Ale oczywiście same się nie napełniały. To dzięki Wam drodzy Rodzice i Uczniowie udało się zebrać ponad 100kg kasztanów w niecałe dwa tygodnie. Cała akcja na terenie powiatu hajnowskiego skończyła się już 15 października kiedy to skup w Siemiatyczach przyjął 3 tony (!!!) kasztanów i nie był wstanie pomieścić ani jednego więcej. Dochód ze sprzedaży kasztanów zasili konto zbiórki na rzecz Kubusia. Serdecznie Wam wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i pomoc! Razem możemy więcej!

Paulina Weremiuk