• O szkole ...

• Szkoła realizuje swoje zadania statutowe poprzez właściwą organizację procesu dydaktycznego, wychowawczego i realizacji zadań opiekuńczych. W realizacji podstawowych funkcji współpracuje z innymi placówkami oświatowymi, oraz wieloma instytucjami w środowisku lokalnym. Są to:

• Urząd Gminy w Narewce,
          • Polski Związek Wędkarski,
          • Telewizja Białystok,
          • Stowarzyszenie Narewka Kultur i Pokoleń,
          • Stowarzyszenie Sportowe Białe Żubry.

Osiągnięcia i promocja szkoły w Narewce związane są ściśle z aktywnym uczestnictwem młodzieży i dużym zaangażowaniem nauczycieli w akcje, kampanie, konkursy i programy o zasięgu ogólnopolskim i lokalnym. Szkoła jest przede wszystkim wspólnotą uczniów, nauczycieli i rodziców. Od harmonijnej współpracy miedzy nimi zależy powodzenie wszelkich podejmowanych działań. Na przykładzie własnych doświadczeń możemy zapewnić, że rola rodziców i społeczności lokalnej w funkcjonowaniu szkoły wiejskiej, takiej jak nasza, jest kluczowa. Właśnie, dlatego stworzyliśmy szansę współdecydowania o działaniach szkoły, dbania o jakość jej pracy. W takim środowisku jak nasze, znają się wszyscy i mogą wspólnie działać na rzecz szkoły i środowiska lokalnego, a przy inspiracji i wsparciu dyrekcji oraz nauczycieli możliwe jest zrealizowanie z dobrym rezultatem najtrudniejszych zadań współczesnej szkoły w procesie kreowania sylwetki absolwenta przygotowując go do życia indywidualnego, uczestnictwa w kulturze, życia w środowisku oraz przygotowanie do życia zawodowego.

Na życie szkoły składają się sukcesy i osiągnięcia zarówno uczniów jak i nauczycieli. Uczniowie naszej szkoły mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań w ramach zajęć pozalekcyjnych. Młodzież osiąga znaczące sukcesy w konkursach tematycznych, plastycznych, fotograficznych oraz sportowych  na szczeblu rejonowym, wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym. Nasi uczniowie od wielu lat odnoszą znaczące sukcesy w konkursach organizowanych przez Podlaskiego Kuratora Oświaty otrzymując tytuły laureatów i finalistów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych.

Szkoła posiada:

• pracownię internetową z dostępem do internetu szerokopasmowego z możliwością korzystania przez nauczycieli, uczniów i rodziców
          • bibliotekę, pracownie multimedialną ze stanowiskami komputerowymi
          • pawilon sportowo-rekreacyjny oraz salę gimnastyczną dla uczniów z klas młodszych
          • boiska wielofunkcyjne: do gry w piłkę siatkową, koszykową, nożną oraz tenisa ziemnego
          • 60-metrową bieżnię czterotorową
          • plac zabaw dla dzieci młodszych
          • świetlice szkolne dla dzieci młodszych i starszych
          • klub przedszkolaka
          • szkolny radiowęzeł
          • gabinet pedagoga
          • gabinet higienistki szkolnej.