• Szkolny konkurs plastyczny „PROJEKT OKŁADKI MOJEJ ULUBIONEJ KSIĄŻKI”

• REGULAMIN
          SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
          DLA UCZNIÓW KLAS IV-VIII
          „PROJEKT OKŁADKI MOJEJ ULUBIONEJ KSIĄŻKI”

1. Organizator konkursu:
          Szkołą Podstawowa w Narewce

2. Cele konkursu:
          • rozwijanie zainteresowania literaturą
          • rozwijanie wyobraźni dzieci
          • rozwijanie zdolności plastycznych

3. Zasady uczestnictwa:
          • Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VIII Szkoły Podstawowej w Narewce
          • Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie frontowej strony okładki ulubionej książki dla dzieci/ młodzieży
          • Ważne jest, aby autor zawarł w pracy własną interpretację treści, nie naśladując istniejącej publikacji.
          • Projekt powinien zawierać tytuł książki, imię i nazwisko autora książki oraz najważniejszą część – oprawę graficzną nawiązującą do tytułu książki i wprowadzającą w jej treść
          • Format pracy – A4
          • Proponowane techniki: kredki, pastele, farba plakatowa, kolaż, ołówek

4. Termin i miejsce składania prac:
          11 października 2021r

., Biblioteka szkolna.

5. Ocena uczestników konkursu:
          Komisja, w skład której wchodzą: grafik, nauczyciel języka polskiego, nauczyciel bibliotekarz oraz nauczyciel plastyki dokonuje oceny wg następujących kryteriów:
          • pomysłowość
          • staranność
          • ogólny wyraz artystyczny

6. Nagrody dla laureatów: Laureaci konkursu (I, II i III miejsce w dwóch kategoriach: kl.IV-VI oraz VII-VIII) otrzymają dyplomy i nagrody książkowe. Pozostałym uczestnikom konkursu zostaną wręczone dyplomy – podziękowania oraz drobne upominki.
          Organizator konkursu:
          Katarzyna Czurak