• Wycieczka do Grajewa

• 26.04.2024 14:02
      • Muzeum Mleka w Grajewie oraz Biebrzański Park Narodowy
      • Dnia 25 kwietnia uczniowie klas I - III wyjeżdżali na wycieczkę do Grajewa, która była dofinansowana w ramach przedsięwzięcia "Poznajemy Podlaskie".

W Muzeum Mleka w Grajewie uczniowie podczas warsztatów plastycznych wykonali kolorowe breloczki z filcu. Następnie zwiedzili wystawę w muzeum. Pani przewodnik zdradziła im wiele ciekawostek dotyczących zwierząt oraz pozyskiwania mleka przez ludzi. Wiele frajdy sprawiło im dojenie krowy. Wykonali również doświadczenie, ukazujące proces  powstawania sera. Spotkali się z krówką Matyldą, maskotką muzeum.

Kolejnym etapem wycieczki był obiad. Wszystkim smakował rosołek oraz kotlety z ziemniakami i surówką.

Wzmocnieni posiłkiem uczestnicy wycieczki kontynuowali przygodę zwiedzając Biebrzański Park Narodowy. Tam czekały na nich następujące zadania:
        • W świecie owadożernej rosiczki" - pełna wrażeń wizyta w miejscu o najgłębszych bagnach, w otoczeniu drapieżnych i halucynogennych roślin, pająków olbrzymów i kąśliwych węży...
        • "Sześć minut tropiciela" czyli kto zdąży to wszystko zapamiętać?
        • "Wilk z kopytami" - gdzie jest moja łapa?
        • "Tropy do kolekcji" - walczymy o szóstkę do dziennika
        • "Poplątane ścieżki" - dokąd poszło zwierzę?
        • "Znawca Łosi" - odkrywamy sekrety króla bagien
        • "Zabrać trop na pamiątkę" czyli jak to utrwalić w gipsie? - warsztaty w odlewaniu tropów

Emocji i wrażeń było mnóstwo, pogoda dopisała, humory również. Wszyscy byli szczęśliwi i zadowoleni.

Anna Bajko, Mirosława Kiersnowska, Alina Kurowska, Krystyna Kościewicz, Iwona Kozłowska, Paulina Weremiuk