• Czytanie “Dziadów” Adama Mickiewcza

• 04.12.2023 14:28
      • nastrojowo w kręgu wielkiej literatury
      • Ciemno wszędzie, głucho wszędzie. Co to będzie? Co to będzie?

Zaduszki, o których tak pięknie napisał Adam Mickiewicz w swoich „Dziadach” cz. II to szczególny dzień w kulturze polskiej.

W tym roku w przeddzień Wszystkich Świętych uczniowie klas 7a i 7b przygotowali szkolne dziady. Wspólnie odczytaliśmy część II dramatu Adama Mickiewicza. Na scenie Gminnego Ośrodka Kultury przygotowaliśmy odpowiedni do sytuacji wystrój (zaciemniliśmy pomieszczenie, ustawiliśmy świece). Pojawiły się duchy lekkie, ciężkie i pośrednie, zawitał też chór ptaków nocnych.

Nasi lektorzy przypomnieli koleżankom i kolegom treść dzieła polskiego wieszcza. Takie spotkanie z pewnością utrwaliło znajomość tekstu, który należy do kanonu literatury i jest lekturą obowiązkową, ale przede wszystkim pozostanie w pamięci uczniów.

Dziękujemy p. Patrycji Lewsza za umożliwienie realizacji naszego pomysłu w Gminnym Ośrodku Kultury!

Katarzyna Czurak